Poznaj tajniki uprawy imbiru w domu i przekonaj się, jakie to proste – Zamiast kupować imbir w sklepie – wyhoduj własny.
Szukasz bardzo prostego sposobu, żeby zaoszczędzić na zakupach spożywczych?
Proponuję jeden z najłatwiejszych – wyhoduj własny imbir w domu. Nie jest to skomplikowane zadanie, a tu zostanie załączona szczegółowa instrukcja jak to w prosty sposób wykonać.
Zacznę może od tego, że imbir to trochę niepozorna roślina, którą prawdopodobnie wielu ludzi omija szerokim łukiem, jednak fakty mówią same za siebie – imbir to świetny dodatek do potraw i herbaty, a także ma nieocenione korzyści zdrowotne.
Można wśród nich wymienić złagodzenie nudności. Mowa tu na przykład o mdłościach związanych z ciążą, na które pomaga bardziej niż większość leków przepisywanych na receptę. Pomaga także z problemami żołądkowymi, więc jest idealny dla osób odczuwających niekontrolowany dyskomfort w czasie jedzenia lub niestrawność.
Dalej, należałoby koniecznie wspomnieć o właściwościach przeciwzapalnych imbiru. Sportowcy powinni się z nim zaznajomić ze względu na to, że zmniejsza ból mięśni po treningu (znane wszystkim atletom zakwasy). Jest także zalecany przy zapaleniu kości i stawów aby uśmierzyć ból, w tym samym zakresie pomaga również kobietom w czasie menstruacji.
Na szczęście imbir jest ogólnodostępny i łatwo można go nabyć w każdym sklepie ogrodniczym.
Lepiej jest wyhodować roślinę samodzielnie, ponieważ imbir z niesprawdzonego źródła, czyli na przykład z supermarketu, może być opryskiwany inhibitorami wzrostu, co naturalnie pozbawia go wyżej wymienionych zalet i właściwości.
Należy zaopatrzyć się w dobrze odsączoną, bogatą w minerały ziemię, a także szeroką, płytką doniczkę, ponieważ korzenie tej rośliny będą znajdować się w pozycji poziomej.
Jak dokładnie należy rozpocząć domową hodowlę imbiru?
Najpierw trzeba zanurzyć korzeń i trzymać go w wodzie przez całą noc. Następnie do wypełnionej ziemią doniczki ostrożnie wkładamy korzeń. Przy tym kroku należy pamiętać, że zielona część imbiru ma pozostać na górze.
Później pokrywamy pozostałą część rośliny ziemią, zachowujemy grubość tej warstwy pomiędzy trzema a pięcioma centymetrami.
Nadszedł czas na obfite podlanie imbiru, co należy powtarzać regularnie, a następnie przenosimy doniczkę do ciepłego, ale osłoniętego od słońca, miejsca. Teraz jedynie musimy odczekać kilka tygodni, bo tyle zajmuje zwykle wzrost imbiru.